Проектът на Националния политехнически музей за пътуваща изложба „Техниката около нас по времето на народната власт“ получи одобрение на обявената от Министерството на културата сесия за финансиране на проекти в областта на движимото културно наследство и визуалните изкуства 2020 г. Проектът е и с най-високата оценка, споделят от музея.
Проектът има за цел да провокира интереса и обогати представата на различните публики за начина на живот в България през втората половина на ХХ век. Мобилната изложба ще включва техническа ретроспекция на предмети от всекидневната материална култура, уреди и апаратура за домашна и канцеларска употреба – показани в различна перспектива и интерпретирани по нов начин.
Очаква се темата на изложбата да привлече интереса на разнообразни групи публики. Чрез визуализацията и водещите текстове за техниката в ежедневния бит на хората ще се осветли начинът на живот по времето на социализма.
„СТОРНИК“ РАЗКАЗВА ЗА НАЦИОНАЛЕН ПОЛИТЕХНИЧЕСКИ МУЗЕЙ, ПРОЧЕТЕТЕ:
Колекциите на Национален политехнически музей: Звукозаписващи и звуковъзпроизвеждащи уреди
Колекциите на Национален политехнически музей: Фототехника
Колекциите на Национален политехнически музей: Шевни машини
Непознатата дворцова колекция на Национален политехнически музей
Колекциите на Национален политехнически музей: Часовници
Колекциите на Национален политехнически музей: Радио и телевизия
Политехническият музей с единствената у нас пълна колекция миньорски лампи
Подкрепете ни да стигнем до повече хора, като харесате страниците ни в социалната мрежа Фейсбук:
Как да публикувате новини в “Музейник”?
Историческият сайт “Сторник” предоставя безплатна реклама на дейността на музеи, галерии и други научни институции чрез отразяване на новини за изложби, конференции, печатни издания и др. Необходимо условие за това е да сте наш партньор и периодично да предоставяте авторски исторически материали за публикуване в “Сторник”. Тематиката на материалите, които „Сторник“ търси, са поселищна история, генеалогия, етнография, езикознание. Може да заявите партньорство на info@stornik.org.
Подкрепете ни да стигнем до повече хора, като харесате страницата ни в социалната мрежа Фейсбук:
Как да публикувате стара дума, обичай, родова или селищна история, песен, легенда, рецепта или спомен от миналото в "Сторник"?
Фейсбук
Ако искате да споделите стара дума и свързан с нея народен обичай, легенда, песен, рецепта – присъединете се към Фейсбук групата „Задруга на Стародумците“. Ако искате да споделите история за вашия род или селище, за историческо събитие, личност или място – присъединете се към Фейсбук групата „Имало едно време в България“.
По електронна поща
Ако не използвате Фейсбук, можете да ни пишете на електронната поща info@stornik.org.