Локал „Левски“ в Ямбол – всяка сутрин с екстра шкембе чорба

Ако Ви е харесала статията, споделете в социалните мрежи:

Публикация във в. “Тунджа”, 30.01.1932 г. Източник на снимката: фейсбук страница Архив Ямбол

„Сторник“ препечатва текста, публикуван във Фейсбук страницата на Държавен архив Ямбол на 27 януари 2020 г.:

Твърди се, че най-популярната и вкусна супа след пилешката е шкембе чорбата. Всеки е чувал за вкусната ямболска шкембе чорба, дори и в съседния Сливен. Не помним точно кога шкембе чорбата се е превърнала в градска легенда. Но дали е ямболска класика, или храна за махмурлии, “специалната” супа от телешко или агнешко шкембе – млечна, пикантна и мазничка e истински еликсир, подходящ за всички сезони. В началото на седмицата, в понеделник ви каним на вкусна шкембе чорба, която да ви ободри след почивните дни и подготви физически и психически за работния ден, който предстои.

Рецепта за шкембе чорба. Източник на снимката: фейсбук страница Архив Ямбол

Как да публикувате стара дума, обичай, родова или селищна история, песен, легенда, рецепта или спомен от миналото в „Сторник“?

Фейсбук

Ако искате да споделите стара дума, народен обичай, легенда, песен, рецепта – присъединете се към Фейсбук групата „Задруга на Стародумците“. Единственото важно условие е споделеното да бъде Ваш личен спомен от миналото. Ако искате да споделите история за вашия род или селище, за историческо събитие, личност или място – присъединете се към Фейсбук групата „Имало едно време в България“.

По електронна поща

Ако не използвате Фейсбук, можете да ни пишете на електронната поща info@stornik.org.

Ще се радваме да станете последователи и на нашите Фейсбук страници – „Стародумци“ и „Сторник“.

Ако Ви е харесала статията, споделете в социалните мрежи:

Подкрепете ни да стигнем до повече хора, като харесате страницата ни в социалната мрежа Фейсбук:



Как да публикувате стара дума, обичай, родова или селищна история, песен, легенда, рецепта или спомен от миналото в "Сторник"?

Фейсбук

Ако искате да споделите стара дума и свързан с нея народен обичай, легенда, песен, рецепта – присъединете се към Фейсбук групата „Задруга на Стародумците". Ако искате да споделите история за вашия род или селище, за историческо събитие, личност или място – присъединете се към Фейсбук групата „Имало едно време в България".

По електронна поща

Ако не използвате Фейсбук, можете да ни пишете на електронната поща info@stornik.org.
Сторник
Сторник
Сторник (stornik.org) е исторически и етнографски сайт за спомени. Публикуваме лични, семейни, родови и селищни истории. В рубриката “Староверци” публикуваме спомени за народни обичаи и вярвания от миналото, в “Стародумци” - стари думи, в “Гостилник” - стари рецепти. Всеки може да допринесе с личен спомен, като се присъедини към нашите Фейсбук групи - "Имало едно време в България" за родови и селищни истории, личности, места и събития от миналото и "Задруга на стародумците" - за стари думи, обичаи, песни, предания и др.

Като продължавате да използвате сайта, Вие приемате използването на "бисквитки". Политика за бисквитки